Fico by mal nasledovať Kaliňáka

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k medializovaným informáciám, že Mária Trošková mala pravidelne telefonovať s Antoninom Vadalom:

Stovky telefonátov medzi Máriou Troškovou a v Taliansku väzneným Antoninom Vadalom znamenajú pre Slovensko bezpečnostné riziko. Očakávame, že generálny prokurátor Jaromír Čižnár, minister spravodlivosti Gábor Gál, ako aj premiér Peter Pellegrini, ktorý je predseda Bezpečnostnej rady SR, podniknú kroky, aby sa s obsahom týchto telefonátov mohli oboznámiť aj slovenské štátne orgány vrátane tých, ktoré konajú v trestných veciach.

Antonino Vadala čelí v Taliansku obvineniam z prania špinavých peňazí a obchodovania s drogami. Treba pripustiť, že jedna z ciest pašovania kokaínu mohla viesť cez Slovenskú republiku a mohla mať krytie až z úradu vlády v čase, keď bol premiérom Robert Fico.

Sú to mimoriadne závažné podozrenia a Robert Fico by mal voči sebe vyvodiť zodpovednosť a urobiť presne to isté, čo Robert Kaliňák – vzdať sa mandátu poslanca Národnej rady SR a tým sa vzdať akejkoľvek ochrany pred trestným konaním.“


Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá