Ak by SNS počúvala naše argumenty, tak by nemusela zasiahnuť Európska komisia

Ak by SNS počúvala naše argumenty, tak by nemusela zasiahnuť Európska komisia
Opäť prišlo na slová predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita (SaS), keď Európska komisia pozastavila účinnosť zákona o osobitnom odvode reťazcov z dielne SNS. Komisia má totiž obavy, že v jeho dôsledku dochádza k selektívnemu zvýhodňovania istých maloobchodníkov pred konkurenciou, čo je v rozpore s pravidlami EÚ.

Už v minulý rok v lete 2018 sme varovali pred rizikami návrhu z dielne SNS o osobitnom odvode. To, na čo sme teda niekoľkokrát upozorňovali, že je v rozpore s pravidlami Európskej únie a Ústavou Slovenskej republiky, sa stalo realitou.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná a navrhovatelia zákona o odvode pre reťazce z SNS sa nemôžu tváriť šokovane, že Brusel začal prešetrovať Dankov odvod. Ak by počúvali naše argumenty, nemuselo by sa to stať. Ekonomickí experti SNS by si podľa nej mali dávať väčší pozor, aké návrhy zákonov predkladajú, a ak ich nevedia posúdiť, mali by si dať poradiť

Vláda navyše o tomto zákone neinformovala Európsku komisiu. Aj to ukazuje na dôležitosť v Európskom parlamente schopných poslancov. Slovenskí europoslanci však vedia konať a preto má zmysel ísť voliť do eurovolieb.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá