Štartuje eurokampaň, budeme v 27 mestách po celom Slovensku

Štandardný obrázok článku
Zdravý rozum je najlepší recept – pod týmto sloganom vstupuje strana Sloboda a Solidarita do eurokampane, v rámci ktorej chce priblížiť ľuďom Európsku úniu a vzbudiť záujem o eurovoľby. V 27 slovenských mestách sa budú variť ochutnávky národných jedál krajín EÚ a hovoriť o Manifeste slovenského eurorealizmu, reformnom diele SaS.

Občania môžu prísť popoludní ochutnať kuchárske umenie šéfkuchára Marcela Ihnačáka. Vo večerných hodinách bude zas spovedať známy slovenský režisér Nikita Slovák troch top kandidátov strany SaS na europoslancov – Eugena Jurzycu, Alojza Baránika a Luciu Ďuriš Nicholsonovú. Cieľom je totiž nielen variť a nezáväzne konverzovať na námestiach, ale aj vysvetľovať, prečo je Európska únia skvelý, no zároveň krehký projekt a čo ho môže zničiť.

Dnes začína SaS eurokampaň v Malackách na Kláštornom námestí. Variť sa bude národné jedlo Estónska – Mulgipuder.

„Sme poctivá proeurópska strana. Veľmi nám záleží na tom, aby Európska únia fungovala, a preto sú nevyhnutné reformy, ktoré predstavujeme v našom Manifeste. Sme jedinou stranou, ktorá predložila konkrétny návrh ako reformovať Európsku úniu. O tomto chceme diskutovať aj s občanmi,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Celý program eurokampane nájdete tu: https://eurovolby2019.sk/volebna-kampan-eurovolby-2019-sas/

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá