SNS bola na riziká vyplývajúce z osobitného odvodu opakovane upozorňovaná

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) tvrdí, že problémy vyplývajúce z osobitného odvodu pre obchodné reťazce boli dávno známe a upozorňovali na ne. Reagovala tak na skutočnosť, že Európska komisia (EK) v utorok vydala predbežné opatrenie na pozastavenie tohto zákona.

Liberáli z SaS uviedli, že SNS bola mnohokrát upozorňovaná na riziká spojené s osobitným odvodom. Zároveň predseda liberálov Richard Sulík priblížil, že sa v tejto veci obrátil koncom minulého roka na Európsku komisiu a stretol sa aj s eurokomisárkou zodpovednou za politiku hospodárskej súťaže Margrethe Vestagerovou.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca zdôraznil, že základom ekonomiky aj na Slovensku je konkurenčné prostredie. "Porušenie tohto pravidla je porušením základných princípov, na ktorých funguje naša ekonomika," dodal.

Podpredsedníčka liberálov a predsedníčka hospodárskeho výboru Jana Kiššová ocenila krok Európskej únie a upozornila na riziko, že Slovensko mohlo za porušovanie európskych pravidiel platiť pokutu zo štátneho rozpočtu. „Ekonomickí experti SNS by si teda mali dávať väčší pozor na to, čo predkladajú. Ich cieľom nie je reálne pomôcť ľuďom, ale naháňať preferencie. V konečnom dôsledku na to však doplácajú občania Slovenska, a to priamo zo svojich peňaženiek,“ uzavrela tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie J. Kiššová.

Zdroj: TASR/Komunikačné oddelenie

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá