J. Rajtár: Celková škoda vo Five Star Residence môže prekročiť 20 miliónov eur

Štandardný obrázok článku
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta, že sa vyšetrovanie Ladislava Bašternáka vo veci krátenia dane a poistného pohlo dopredu.

„Vo viacerých trestných oznámeniach som zmapoval podvody s bytmi v komplexe Five Star Residence, ktoré zrealizoval Marian Kočner a Ladislav Bašternák. Samotné obvinenie Bašternáka za podvod na daniach vo výške 200-tisíc eur je len omrvinka zo všetkých podvodov, ktoré sa v tomto komplexe uskutočnili. Celková škoda môže v konečnom dôsledku prekročiť viac ako 20 miliónov eur,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Jozef Rajtár navyše pripomína, že do podvodov v bytovom komplexe Five Star Residence je zaangažovaná aj samotná manželka Ladislava Bašernáka. „Ak na ňu prepísal majetok, tak ten môže prepadnúť aj na základe vyšetrenia týchto ďalších podvodov,“ tvrdí Rajtár.

Strana SaS preto drží palce všetkým poctivým policajtom a vyšetrovateľom. „Podporujeme ich a sme pripravení im pomôcť v boji za spravodlivosť,“ uzavrel poslanec Jozef Rajtár.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá