Strana SaS pre kvalitu potravín spravila omnoho viac. Loptička je na strane ministerky Matečnej

Strana SaS pre kvalitu potravín spravila omnoho viac. Loptička je na strane ministerky Matečnej

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Európsky parlament schválil v apríli smernicu o dvojakej kvalite potravín. V tejto problematike sa angažovala aj strana SaS.

Predseda Richard Sulík bol tieňovým spravodajcom správy Európskeho parlamentu, ktorá tejto smernici predchádzala. Strana SNS už dva roky straší občanov, že na Slovensko sa dováža odpad a hrdinsky sa tvária, ako to zastavia. Pritom to bola práve strana SNS na čele s Andrejom Dankom, zaviedla 2,5 % odvod z potravín, ktorý mal za následok rekordné zvýšenie cien potravín. To sa strane SaS našťastie tiež podarilo zastaviť vďaka stretnutiu Richarda Sulíka s eurokomisárkou, ktorá pozastavila účinnosť tohto nezmyselného zákona. To, čo Európsky parlament schválil, je dobrá správa, lebo dvojaká kvalita potravín bude postihovateľná ako klamlivá obchodná praktika. SaS spravila omnoho viac vo veci dvojakej kvality potravín a cien potravín ako ministerka Matečná, SNS alebo vládna koalícia. Teraz je však loptička na strane ministerky Matečnej, ktorá musí schválenú smernicu implementovať do slovenských zákonov. Zároveň od ministerky Matečnej očakávame, že vypracuje podrobné postupy, ako budeme dvojakú kvalitu potravín testovať a pýtame sa jej, kedy zriadi dlho sľubovanú webovú stránku s výsledkami testov potravín.

Neexistujú žiadne videá