Eurofondy sú 15 rokov spájané s korupciou. V SaS máme riešenia

Eurofondy sú 15 rokov spájané s korupciou. V SaS máme riešenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré sprevádzajú naše členstvo v Európskej únii, sú eurofondy. Členstvo v EÚ nám od roku 2004 prinieslo možnosť čerpať eurofondy v objeme viac ako 30 miliárd eur.

Za posledných 15 rokov sú to približne 2 miliardy eur ročne. Eurofondy sú však od začiatku na Slovensku spájané s korupciou, klientelizmom a škandálmi, ktoré dnes vyvolávajú v našej krajine pocit znechutenia. Úlohou eurofondov je zmierňovať regionálne rozdiely. Bohužiaľ, pri tejto vláde za 12 rokov vlády Roberta Fica sa deje opak, regionálne rozdiely rastú. Po 15 rokoch čerpáme eurofondy na 20 %. My chceme, aby eurofondy prišli do regiónov a aby sa čerpali efektívne. Strana SaS prichádza aj s riešeniami, ako odstrániť korupciu a klientelizmus z eurofondov. K našim kľúčovým riešeniam patrí princíp nárokovateľnosti, jedna národná agentúra či transparentnosť.

Neexistujú žiadne videá