Vyzývame vládnu koalíciu, aby dbala na záujmy detí

Vyzývame vládnu koalíciu, aby dbala na záujmy detí

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Poslanci vládnej koalície na poslednej schôdzi parlamentu podporili novelu Civilného mimosporového poriadku, ktorý pripravili nezaradení poslanci Martina Šimkovičová a Peter Marček.

Na tom, by nebolo nič zvláštne, pokiaľ by táto novela nebola vysoko škodlivá. Novelu tohto zákona si u poslankyne Šimkovičovej zjavne objednal veľmi konkrétny únosca dieťaťa alebo jeho právny zástupca. Vo vlastnostiach dokumentov, ktoré boli predložené Národnej rade, existuje dôkaz. Tieto dokumenty totiž nevypracovala poslankyňa Šimkovičová, ale konkrétne advokátska kancelária. Novela teda nepojednáva o žiadnej pomoci deťom, naopak, je výhradne o pomoci únoscom. Deti, o ktorých by malo byť rozhodované v bleskových konaniach, budú mesiace a roky rukojemníkmi dospelých a systému, ktorý ich nemôže z tohoto systému vyslobodiť. Právoplatný vykonateľný rozsudok o návrate dieťaťa bude môcť navrhovateľ žalovať a žalovať a žalovať a žalovať. Obeťou tohto perpetuum mobile bude dieťa. Strana SaS preto víta rozhodnutie prezidenta Kisku, ktorý túto novelu vetoval a vyzývame vládnu koalíciu, aby pri ďalšom hlasovaní dbala na záujmy dieťaťa.

Neexistujú žiadne videá