Očakávame, že vláda nepotvrdí Novockého vo funkcii európskeho prokurátora

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má pochybnosti, že prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký vyhral konkurz na funkciu európskeho prokurátora na základe objektívnych kritérií.

„Prokurátor Novocký pôsobí nedôveryhodne, pretože poskytol obskúrne alibi Robertovi Ficovi. Ten potom mohol tvrdiť, že nikdy netelefonoval s Antoninom Vadalam, ktorý je podozrivý z členstva v talianskej mafii a zatknutý pre obchodovanie s drogami,“ uviedol podpredseda SaS a tímlider strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Na dobrej povesti nepridáva Novockému podľa poslanca NR SR za SaS Jozefa Rajtára ani to, že asistoval pri oddelení spisu plánovanej vraždy prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica od vyšetrovania vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Ministerka vnútra Denisa Saková rozhodla, aby sa týmito podozreniami zaoberala inšpekcia ministerstva vnútra, hoci ide o totožný okruh podozrivých ako pri Kuciakovej vražde. To sa stalo predmetom kritiky zo strany odbornej verejnosti vrátane policajného prezidenta Milana Lučanského,“ pripomenul tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár.

„Prokurátor s takýmto renomé by nemal zastupovať Slovensko v rade európskych prokurátorov, ktorá bude riešiť závažné kauzy celoeurópskeho významu. Očakávame, že vláda Petra Pellegriniho Juraja Novockého v tejto funkcii nepotvrdí,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá