Koalícia odmieta diskutovať o povinnej škôlke od 5 rokov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Výbor NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport na svojom zasadnutí odmietol prediskutovať návrh povinnej predškolskej dochádzky od koaličných poslancov. To navrhoval poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling, podľa ktorého sa potvrdzuje, že koalícia zákon nevie obhájiť.

Koalícia už druhýkrát obišla diskusiu k tomuto zákonu. Prvý raz to bolo, keď zákon predložili poslanci a nie ministerstvo. Ak by ho predložilo ministerstvo, prebehlo by medzirezortné pripomienkové konanie. Druhýkrát sa vyhla koalícia diskusii na školskom výbore,“ hovorí tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Koaliční poslanci nechcú podľa liberálov diskutovať o tomto zákone, lebo sú si vedomí jeho veľkých nedostatkov. „V materských školách chýbajú miesta pre všetky deti, chýba nám 700 učiteliek a tieto opatrenia nemajú finančné krytie. Dokonca poslanci koalície na výbore pripustili možnosť odkladu účinnosti tohto zákona, čím potvrdili, že zákon vôbec nie je pripravený do praxe,“ uviedol B. Gröhling.

Zákon má podľa SaS veľa problematických miest. „Obce a mestá budú musieť vybudovať ďalšie materské školy, rodičia prídu o možnosť odkladu povinnej školskej dochádzky a ak ich dieťa nenastúpi do škôlky, budú pokutovaní. Na všetky tieto sporné miesta by sme mali dostať odpovede. Koalícia však mlčí, čím sama ukazuje, že si za týmto zákonom nestojí,“ uzavrel poslanec NR SR Branislav Gröhling.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá