Nech si predražený štadión nechá investor

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) kategoricky odmieta, aby vláda uznala oprávnenosť zvýšenia nákladov na výstavbu Národného futbalového štadióna.

„Je za hranicou normálnosti, aby vláda podpísala opciu na kúpu štadióna za cenu zhruba 75 miliónov eur a len sa pasívne prizerala, ako sa záverečný účet nakoniec vyšplhá pomaly na 100 miliónov eur,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Obchodný model výstavby Národného futbalového štadióna bol podľa liberálov pochybný od samého začiatku, keď sa vláda Roberta Fica dohodla s podnikateľom Ivanom Kmotríkom. „Samotné spojenie komerčnej a nekomerčnej časti do jedného súkromného projektu nebolo vôbec šťastné. Štátu sa však vytvorili podmienky na to, aby nebolo potrebné žiadne verejné obstarávanie a aby sa eliminovali kontrolné a dozorné funkcie štátu. Navyše, štát je jednoznačne najhorší hospodár, takže hrozí, že nám štadión pod jeho správou o chvíľu schátra,“ upozornil expert SaS na šport Ivan Husár.

„Myslíme si, že by sa mal Národný futbalový štadión nechať investorovi, ktorý by ho následne prenajímal slovenskej futbalovej reprezentácii tak, ako je to obvyklé v iných štátoch,“ uzavrel Ivan Husár.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá