SaS vyzýva ministerku Laššákovú k tolerantnosti

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita žiada ministerku kultúry Ľubicu Laššákovú, aby prehodnotila svoje rozhodnutie a podporila z verejných zdrojov Filmový festival inakosti tak, ako to robilo ministerstvo kultúry počas uplynulých rokov.

„Poslaním filmového festivalu je šíriť poznanie a toleranciu medzi ľuďmi s odlišnou sexuálnou orientáciu. Iba informovanosťou môžeme túto tému zbaviť nevraživosti v radoch väčšinového obyvateľstva, ktorú zneužívajú extrémisti na svoje politické ciele,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová, ktorej sa nepáči, že ministerka Laššáková ruší LGBTI projekty, nielen filmový festival.

Liberáli odhadujú, že pohnútky ministerky Laššákovej nevychádzajú z jej osobného presvedčenia, ale z vypočítavosti, ktorá nakoniec zviedla Smer-SD zo sociálno-demokratickej cesty k oportunizmu a populizmu.

„V tejto súvislosti nás prekvapuje, že premiér Peter Pellegrini, ktorý verbálne bojuje proti extrémizmu a má pochopenie pre problémy LGBTI komunity, necháva toto zlé rozhodnutie ministerky Laššákovej bez odozvy,“ poznamenala podpredsedníčka NR SR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

„Vyspelá spoločnosť sa nevyznačuje len počtom vyrobených áut, ale aj tým, ako sa správa k menšinám – či už sú národnostné, názorové alebo sexuálne,“ uzavrel poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá