Laššáková je pokračovateľkou suterénnej kultúrnej politiky Smeru

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Nominácia Ľubice Laššákovej na post ministerky kultúry bol omyl od samého začiatku. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita v súvislosti s verejným zhromaždením na Námestí SNP, ktoré bude požadovať odstúpenie ministerky kultúry.

„Azda tou najmenšou priťažujúcou okolnosťou bolo, že je v kultúrnej obci neznáma, lebo hneď sa stala známou, keď sa ukázalo, že aj ona trpí Soros-fóbiou, ako jej stranícky predseda Robert Fico. To, že pani ministerka škrtá dotácie pre niektoré kultúrne inštitúcie a umelecké akcie a inde zase pridáva, je súčasť kultúrnej politiky tejto vlády,“ poznamenala poslankyňa NR SR a tímlíderka SaS pre kultúru Renáta Kaščáková.

Na rozostavanej Slovenskej národnej galérii sa podľa SaS šetrí, lebo sa musia zohnať peniaze na predražený Národný futbalový štadión, teda pánovi Kmotríkovi.

„Filmový festival inakosť nedostane nič, lebo LGBTI komunita to je to posledné, čo potrebuje štátnu podporu, ale stále nedokončený film Generál je zasa taký národný klenot, že jeho štátne financovanie je bezodné,“ uviedla R. Kaščáková.

Ak umelecká verejnosť žiada odvolanie ministerky Laššákovej, strana SaS jej, prirodzene, žiadnu oporu nedá a pridáva sa k tomuto apelu. „Ale, žiaľ, bol by to zázrak, keby ju Smer-SD pustil. To by zase museli byť plné ulice. Skôr to vidíme tak, že túto suterénnu kultúrnu politiku, ktorá je dlhodobý problém Smeru-SD a reprezentoval ju aj jej predchodca, treba poraziť vo voľbách,“ doplnila poslankyňa Kaščáková.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá