Žiadame Jaromíra Čižnára, aby sa pozrel na trest Juraja Hossu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pokladá šesťročný nepodmienečný trest za zabitie Filipínca Henryho Acordu za neprimeraný.

„To, čo celá spoločnosť videla nahrané na videu a čo ju doslova šokovalo, bola mimoriadna brutalita a bezohľadnosť odsúdeného Juraj Hossu. Ten si má teraz trest na hranici dolnej sadzby odsedieť v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Ak trest nemá mať odstrašujúci účinok, aký ma potom význam?“ pýta sa podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

„Prokurátorka i sudca, ktorí dali úradnú pečiatku na tento poburujúci rozsudok, vyslali všetkým násilníkom na Slovensku povzbudzujúcu správu. A to, že pred páchaním násilnosti sa treba trochu omámiť, lebo alkohol a lieky prinášajú u nás poľahčujúce okolnosti a s nimi mierne tresty," povedala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

O niekoľko dní uplynie navyše lehota, do ktorej sa môže prokuratúra voči rozsudku odvolať. „Žiadame preto generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby tomuto prípadu venoval osobitnú pozornosť. Zároveň, aby sa zamyslel nad skutočnými dôvodmi, pre ktoré je príslušný dozorový prokurátor s týmto nepochopiteľne ohľaduplným trestom voči útočníkovi spokojný. Spravodlivosť s ním totiž spokojná byť nemôže,“ uzavrela predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá