Vynútené spájanie sa Slovensko nespasí

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Vyhlásenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) k výzvam na spájanie opozičných síl:

„Z pohľadu voliča, ktorý túži po zmene pomerov na Slovensku, je podstatné to, aby z dnešných demokratických opozičných síl vznikla funkčná vláda, ktorá vydrží minimálne dve volebné obdobia. To je totiž nevyhnutný čas na to, aby sa v našej spoločnosti postavili pevné základy pre spravodlivosť a udržateľný hospodársky rast.

Vynucovanie spájania sa, ktorého sme dnes svedkami, je kontraproduktívne. Zasieva nevraživosť medzi politikmi demokratického tábora i medzi občanmi. Ak dnešné opozičné strany pod mediálnym tlakom dajú prednosť spájaniu sa bez ohľadu na hodnotovú a programovú zhodu, zadusia už v zárodku súťaž programov. Tú potrebujeme, aby sme pre zložité problémy v spoločnosti našli tie najlepšie riešenia.

Pripomíname, že koalícia PS/Spolu nevznikla pôvodne na základe silnej programovej zhody, ale na základe pochopenia vtedajšej reality, že samostatne sa žiadna zo strán nedostane do parlamentu. Na túto prostú pravdu by nemali lídri tejto koalície zabudnúť, keď demonštratívne cez médiá volajú k sebe Andreja Kisku, ktorý ešte nepredstavil ani svoj program a ani svoj tím.

SaS dlhodobo spolupracuje so stranou OKS. Táto spolupráca sa osvedčila a máme záujem pokračovať v nej aj v budúcnosti. Ak sa na politickej scéne vyskytne ďalší subjekt, ktorý je nám programovo a hodnotovo blízky a zároveň má potenciál osloviť špecifickú vzorku voličov, sme otvorení o spolupráci s ním reálne hovoriť.

Strana Sloboda a Solidarita je pripravená byť súčasťou pozitívnej zmeny po najbližších parlamentných voľbách. Sme spoľahlivou pravicovou a proeurópskou alternatívou. Zároveň sme garantom obnovenia spravodlivosti a toho, že štát nebudú riadiť oligarchovia. Poslanci SaS v každodenných zápasoch s vládnou koalíciu dokazujú, že majú jasný program i srdce na správnom mieste.“

Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá