Pellegrini by mal o komisárovi rokovať s úspešnými stranami v eurovoľbách

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada premiéra Petra Pellegriniho, aby slovenskej nominácii člena Európskej komisie predchádzala dohoda so stranami, ktoré budú mať svojich zástupcov v Európskom parlamente.

„Skutočnosť, že premiér Pellegrini s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom rokujú o podpore Maroša Šefčoviča s krajinami V4, pokladáme za ignorovanie volebného výsledku. Podotýkame, že z troch strán vládnej koalície bude mať v Európskom parlamente zastúpenie len Smer-SD a ani táto strana nie je víťazom volieb,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Politická kultúra podľa liberálov jasne hovorí, že premiér Pellegrini by mal v prvom rade rokovať o kandidátovi na člena Európskej komisie s politickými stranami, ktoré budú mať poslancov v Európskom parlamente.

Strana SaS vzhľadom na to, čo predviedol Maroš Šefčovič v prezidentských voľbách, už artikulovala výhrady voči jeho nominácii do novej Európskej komisie. „Slovensko má pritom schopných a bezúhonných ľudí, ktorí by dokázali na vysokej odbornej úrovni pracovať v prospech Európskej únie. Poďme o nich rokovať. Európska komisia nepatrí strane Smer-SD,“ uzavreli liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá