Šéfka finančnej správy Wittenbergerová sa sama dostáva do podozrenia

Štandardný obrázok článku
Šéfka daňových a colných úradov Lenka Wittenbergerová by vzhľadom na rozsiahle korupčné a kriminálne aktivity vo svojej inštitúcii mala vo vedení urobiť personálne zmeny, aby na finančnú správu prišli dôveryhodné a akcieschopné osoby. Vo svojom stanovisku to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Prví na rane by mali byť riaditeľ kriminálneho úradu Ľudovít Makó a šéf inšpekcie Štefan Kaplán. Ľudovít Makó čelí podozreniam o prepojení s organizovanou skupinou bödörovcov. Jeho nevhodnosť na túto funkciu podčiarkuje jeho ignorácia rozsiahlych colných podvodov či podvodov Mariana Kočnera a Ladisava Bašternáka. Navyše šéf inšpekcie Štefan Kaplán nemá žiadne výsledky pri vyšetrovaní alebo skôr nevyšetrovaní korupcie a škandálov finančnej správy,“ konštatoval poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Strana SaS dlhodobo upozorňovala aj na viceprezidenta Finančnej správy SR Dušana Páteka, a to najmä na jeho úlohu pri vyplácaní vratiek DPH Ladislavovi Bašternákovi a Marianovi Kočnerovi. O ďalších podozreniach písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak na konci roka 2017.

„Lenka Wittenbergerová sa odhodlala k činu až teraz, keď vysvitlo, že si vymieňal sms správy s Marianom Kočnerom, aj to použila výhovorku o zdravotnom stave. Ponechávanie podozrivých osôb v riadiacich funkciách však spôsobuje stámiliónové škody občanom Slovenskej republiky,“ povedal Jozef Rajtár.

Finančná správa je podľa liberálov kľúčovou inštitúciou pre chod štátu. Strana SaS je za čo najrýchlejšie "vyliečenie" tejto inštitúcie, aby slúžila občanom a nie úzkej skupine ľudí prepojenej na stranu Smer-SD.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá