Finančná správa berie užívateľov eKás za svojich rukojemníkov

Štandardný obrázok článku
Predstavitelia Finančnej správy SR si berú podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) koncových užívateľov eKás za svojich rukojemníkov.

„Navyše aj tí, ktorí splnili šibeničné podmienky a vzali na seba necitlivo nariadené náklady bez výnimiek, sú držaní v šachu bez reálneho riešenia,“ uviedla podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Finančná správa nie je podľa liberálov na zavedenie eKás vôbec pripravená. „Dokonca ani len netuší, ako túto zmenu správne uskutočniť. Dôkazom je aj to, že nemajú reálny prehľad o stave pripojenia eKás. Je tu vážne podozrenie, že ide iba o obohatenie vybranej hŕstky ľudí,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

Strana SaS opätovne žiada ministra financií Ladislava Kamenického, aby urobil ústretový krok voči podnikateľskej verejnosti a inicioval schválenie skráteného legislatívneho konania poslaneckého návrhu, ktorý podali poslanci SaS. „Tým by sa predĺžil termín spustenia eKasy na začiatok budúceho roka. Tiež pripomíname, že sme za dobrovoľné používanie eKasy,“ uzavreli liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá