Rusko má unikátnu príležitosť roztopiť ľady

Štandardný obrázok článku
Zverejnenie mien ľudí, ktorí stáli za zostrelením civilného lietadla MH17 zo 17. júla 2014, tímom medzinárodných vyšetrovateľov z Holandska, Austrálie a investigatívneho projektu Bellingcat, je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) dôležitým prelomom smerom k dosiahnutiu spravodlivosti pri vražde 298 civilných obetí.

„Dôkazy sa javia byť nespochybniteľné, preto je teraz veľmi dôležité, aby prebehol spravodlivý súd a nastala v tejto tragickej udalosti spravodlivosť. Rusko má teraz po rokoch zapierania a zverejňovania rôznych klamlivých scenárov unikátnu príležitosť začať roztápať ľady,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Priznanie, že raketu vypálili od obce Snižné z protilietadlového systému 53. protilietadlovej raketovej brigády z ruského mesta Kursk a vydanie zodpovedných na spravodlivý súd, môže byť podľa SaS prvým krokom k preukázaniu dobrej vôle. „Taktiež to môže byť začiatok mierového procesu, ktorý je v záujme nás všetkých. O to viac veríme, že Rusko využije ponúknutú príležitosť,“ uzavrel Martin Klus.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá