Sme odhodlaní spraviť krajinu lepšou

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je odhodlaná spraviť Slovensko lepším. Zaznelo to na výročnom Kongrese strany, ktorý sa konal v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave pri príležitosti 10. výročia vzniku strany.

„Naša krajina potrebuje skúsených ľudí, ktorí vedia, čo majú robiť. Poznáme problémy ľudí a máme riešenia, ktoré sú poctivé a funkčné. Neodradí nás ani dočasný prepad preferencií a ani úspech iných. Ten nás naopak motivuje, aby sme presvedčili občanov,“ povedal predseda SaS Richard Sulík, ktorý povedie stranu aj naďalej do nadchádzajúcich parlamentných volieb.

Richard Sulík priznal, že sa otvorila aj otázka lídra strany. „Urobili sme rozhodnutie a líderstvo kandidátky ponúkli Robertovi Mistríkovi. Ten sa ju rozhodol z osobných dôvodov neprijať. Jeho rozhodnutie som neprijal ani s radosťou a ani so smútkom. Prijal som to ako fakt, na základe ktorého považujem debatu o volebnom lídrovi za ukončenú,“ konštatoval R. Sulík.

Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová verí, že sa strane vráti dôvera voličov, ktorých stratila. „Do volieb zostáva niekoľko mesiacov a my musíme dokázať, že myšlienky modernej liberálnej pravice majú na Slovensku svoje miesto a my sme ich autentickí nositelia. Sme jedinou skonsolidovanou politickou silou, ktorá sa už desať rokov drží princípov. Verím, že z nasledujúcich volieb vyjdeme v lepšom svetle a s lepším výsledkom ako z tých predchádzajúcich – eurovolieb. Verím, že vo voľbách 2020 bude hodnotou aj to, čo má za sebou históriu, skúsenosti, poctivosť a zázemie,“ uviedla Jana Kiššová.

Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka sa strana ocitla v bode, keď potrebuje personálny a programový reštart. „Spoločnosť si pýta zmenu. Tiež sa musíme v niečom zmeniť – musíme lepšie využiť naše skúsenosti a pripomenúť, že máme silu, fundované odborné zázemie a pevné hodnotové základy. Máme perspektívnych lídrov a ľudí. Musíme sa vrátiť k liberálnym základom a silným ekonomickým témam, byť jednotní a počúvať sa navzájom,“ tvrdí Ľ. Galko.

Čestným hosťom kongresu bol prezidentský kandidát a svedomie strany Robert Mistrík, ktorý je presvedčený, že ak sa chce SaS posunúť dopredu, musí začať nielen otvárať nové témy, ale takisto meniť optiku. „Je evidentné, že na Slovensku sa schyľuje k značným politickým zmenám a kto rozpozná ducha doby, tak má podstatne väčšiu šancu, že bude pri formovaní budúcnosti. Je to pre vás obrovská príležitosť,“ odkázal Robert Mistrík členom strany.

Predseda SaS zároveň vyzval členov strany, aby sa zapojili do zápasu o lepšie Slovensko a pomohli zostaviť celú kandidátnu listinu výhradne z členov SaS. „Verím, že postavíme naozaj skvelú kandidátku. S našimi riešeniami pôjdeme medzi ľudí a budeme ich presviedčať, že sme solídna, čestná a skúsená strana, ktorá nemá za sebou žiadne korupčné kauzy a ani oligarchov,“ uzavrel R. Sulík.

Súčasťou Kongresu bola aj voľba 3 nových členov do Republikovej rady SaS. Zvolení boli: poslanec NR SR a tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling (75 hlasov), generálny manažér strany Roman Foltin (74 hlasov) a poslanec NR SR Radoslav Pavelka (55 hlasov).

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá