Kšefty Andreja Babiša a Maroša Kondróta nás budú stáť 7 miliónov

Kšefty Andreja Babiša a Maroša Kondróta nás budú stáť 7 miliónov

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Český premiér Andrej Babiš a poslanec Smeru Maroš Kondrót tvoria nerozlučnú dvojicu desiatky rokov. Dnes ich spájajú politické kšefty, tieto však idú na účet slovenských daňových poplatníkov alebo úkor spravodlivosti.

Pred piatimi rokmi totiž poslanec Kondrót presadil novelu o schvaľovaní štátnej pomoci, ušitú na mieru pre Babišove Duslo Šaľa, aby dostalo daňovú úľavu vo výške 60 miliónov eur. A dnes máme na stole ďalšiu úľavu chystanú pre Andreja Babiša a čuduj sa svete, opäť z pera Maroša Kondróta. My všetci v cenách elektriny platíme aj za rôzne politické rozhodnutia, zavedené alebo umelo navyšované politikmi za vlád Roberta Fica. Za tie roky žiaden politik nenašiel odvahu prevziať za ne zodpovednosť, našli sa však mnohí, ktorí pozavádzali rôzne výnimky. Jednou z nich je úľava pre energeticky náročné podniky zo skladania sa na rôzne dotácie napríklad do výroby elektriny z domáceho uhlia alebo obnoviteľných zdrojov. Tu sa dostávame k podstate kamarátkšeftu, ktorý chce pre Andreja Babiša zabezpečiť pán Kondrót. V parlamente v druhom čítaní je totiž návrh zákona, ktorý zabezpečí, aby za dotácie, ktoré do cien elektriny naťahal Robert Fico, nemuselo platiť ani Babišove Duslo. V praxi by to znamenalo úľavu 7 miliónov eur, ktorú by sme ale museli zaplatiť my ostatní. Akosi však pri tomto kamarátkšefte pozabudli na Európsku komisiu, ktorá oprávnenosť takejto pomoci bude schvaľovať. Kondrótov zákon pre Babiša bude prerokovaný v parlamente zrejme už dnes, hlasovať sa o ňom bude zajtra. Predložili sme vlastný pozmeňujúci návrh, aby sa na mieru šité pravidlo pre Duslo Šaľa zo zákona vypustilo a týmto súčasne apelujem na ostatných koaličných politikov, aby si na konci svojho volebného obdobia zbytočne nešpinili prsty podporou politických kamarátkšeftov na úkor nás všetkých.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá