Na oslavách SNP nemajú diktátori čo hľadať

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Predseda parlamentu Andrej Danko pozvaním bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na oslavy SNP zneuctil pamiatku všetkých, ktorí pred 75 rokmi v slovenských horách bojovali za slobodu.

„Prezident Lukašenko je považovaný za jediného európskeho diktátora, je absolútne nevhodné, aby prišiel do Banskej Bystrice. Už samotné pozvanie ruského prezidenta Vladimira Putina vzhľadom na anexiu Krymu a ochladenie vzťahov Európskej únie s Ruskom je problematické, ale pozvanie prezidenta Lukašenka je celkom za čiarou,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

Podľa liberálov sa dá povedať, že od predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka je to drzosť. „Predseda vlády Peter Pellegrini, pod ktorého záštitou sa oslavy SNP uskutočnia, a rovnako aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák by mali konať. Na okrúhlom výročí povstania Slovákov proti nacizmu, ktoré malo medzinárodný charakter, nemajú diktátori čo hľadať,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá