Bojujeme za Slovákov v zahraničí. Právo voliť im nesmie byť odopierané

Bojujeme za Slovákov v zahraničí. Právo voliť im nesmie byť odopierané

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Najbližšie parlamentné voľby môžu byť pre SR rozhodujúce. Pre SaS je dlhodobo prioritou zapojiť do volieb aj Slovákov, ktorí sa zdržiavajú v zahraničí. Tých je v súčasnosti okolo 300 – 350 tisíc.

Už niekoľkýkrát preto predkladáme návrh zákona, ktorý by umožňoval voľbu aj na ambasádach. Koalícia však neustále robí obštrukcie a voľby zo zahraničia blokuje. Ale keď cítia ohrozenie, nerobí im problém v zrýchlenom legislatívnom konaní meniť zákon tak, ako im vyhovuje. Vyzývame preto vládnu koalíciu, aby náš návrh konečne podporila a vyslala do spoločnosti signál, že si Slovákov, nech žijú kdekoľvek, vážia a neodoberali im ich právo voliť.

Návrh SaS zahŕňa možnosť voliť na ambasádach alebo využívať voľbu poštou na všetky voľby. Novinka, ktorú prinášame, je možnosť využiť konzuláty a veľvyslanectvá v zahraničí, ktoré by materiály zaslali diplomatickou poštou na Slovensko. Takú možnosť chceme zaviesť pre každého bez ohľadu na jeho trvalý či dočasný pobyt, študijný pobyt alebo dovolenku.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá