Budúca vláda musí vrátiť Slovensku zahranično-politickú dôveryhodnosť

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Predseda parlamentu Andrej Danko má neobvykle vyvinutú schopnosť hovoriť nezmysly. Jeho tvrdenie, vyrieknuté v Tatárskej republike, že treba slovenskú obchodnú politiku nasmerovať do ruských teritórií, lebo "slovenské firmy nemajú šancu spolupracovať a presadzovať sa vo Francúzsku alebo Nemecku", zapadá do obdobia mečiarizmu, z ktorého Danko podľa všetkého nevyrástol.

Slovenské firmy sa presadzujú nielen vo Francúzsku a Nemecku, ale po celom svete. Sú to však firmy, ktoré neprosia štát o dotácie a ich manažéri nepodnikajú tým, že sa kamarátia s vládnymi politikmi. Takých podnikateľov Danko zrejme nepozná, pozná len klientov SNS a kade chodí, robí našej krajine hanbu. Slovenská diplomacia tak pôsobí nedôveryhodne, a to je aj jeden z dôvodov, pre ktorý Slovensko nijako nezabodovalo pri obsadzovaní najvyšších pozícií v Európskej únii.

Predseda parlamentu Andrej Danko, ako aj Robert Fico, dostali Slovensko do nepríjemnej pozície. Pre budúcu vládu, ktorá, veríme, vzíde z dnešných opozičných strán, vystáva tak kľúčová úloha – navrátiť Slovensku povesť dôveryhodného partnera v Európskej únii i NATO.

Richard Sulík, predseda SaS

Martin Klus, tímlíder SaS pre zahraničnú politiku

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá