Likvidácia justičnej mafie je kľúčová výzva našej doby

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) oceňuje odvahu emeritnej sudkyne a zakladateľky iniciatívy Za otvorenú justíciu Kataríny Javorčíkovej pomenovať príčiny vysokej nedôveryhodnosti slovenských súdov. V otvorenom liste adresovanom prezidentke Zuzane Čaputovej sa však neobmedzila len na ne, ale aj na rôzne techniky postihovania sudcov, ktorí chcú rozhodovať podľa práva a princípov spravodlivosti.

Penalizačný systém proti nepohodlným sudcom sa rokmi vyvinul do sofistikovanej podoby, a tak ako v iných prípadoch, aj tu sa ukazuje, že ryba smrdí od hlavy. Sú to štátom dosadení predsedovia súdov, ktorí robia tú povestnú špinavú robotu a so skorumpovanými sudcami vytvárajú obsah pojmu ´justičná mafia´,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

„Strana SaS považuje likvidáciu tejto mafie za kľúčovú výzvu našej doby a za jednu z hlavných tém budúcich parlamentných volieb. Spravodlivé, nestranné, neskorumpované a včas konajúce súdnictvo je aj programová priorita strany. Máme jasné a po bodoch vypracované kroky, ktoré musí najmä vláda a parlament urobiť, aby sme naše súdnictvo ´odharabinovali´,“ zdôraznil Richard Sulík.

Odhodlane bojovať nekompromisne proti sudcom, ktorí sú hanbou slovenského súdnictva a ktorí zneužívajú talár na osobné obohatenie sa a mocenské ciele, preukázala strana SaS aj na júnovej schôdzi NR SR. „Vtedy nám prešiel ústavnou väčšinou hlasov poslancov zákon, podľa ktorého prídu o funkciu sudcu tí občania Slovenskej republiky, ktorí sa rozhodnú pre politickú kariéru už len tým, že budú kandidovať v parlamentných voľbách,“ uzavreli liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá