Dúhový pochod je vážnym apelom na toleranciu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje Dúhový pochod. Zúčastní sa na ňom predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová a ďalší poslanci a členovia SaS.

„Sme presvedčení, že Dúhový pochod zo strany organizátorov a účastníkov prebehne tak ako po iné roky v priateľskej atmosfére, ktorá je vlastná ľuďom dobrej vôle. Na rozdiel od iných krajín, kde sa podarilo chrániť práva tejto menšiny, je Dúhový pochod na Slovensku vážnym apelom na toleranciu väčšinovej spoločnosti nielen voči menšinám z hľadiska ich partnerského a rodinného života a prežívania vlastnej identity, ale aj voči tým, ktorí stoja na ich strane,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Priznanie plných občianskych práv, ale najmä pochopenie a prijatie sú pre život človeka aj celej spoločnosti nesmierne dôležité. „Veríme, že sme blízko k dobe, keď predsudky vystrieda triezvy pohľad a občania na Slovensku pochopia, že ochrana práv menšín inej orientácie neuberá ani štipku z práv väčšinovej spoločnosti, ale naopak, robí život lepším nám všetkým,“ uzavrela N. Blahová.
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá