Otvárať interrupcie je od Smeru a SNS perfídnosť

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) sú proti tomu, aby koaličné strany pred voľbami otvorili zákon regulujúci na Slovensku interrupcie.

„Je už historicky overené, že táto otázka vyvoláva spoločenský konflikt. Pripravované zmeny považujeme za perfídny pokus strán Smer-SD a SNS odvrátiť pozornosť občanov od korupcie, ktorú tieto strany dostali na úroveň bežných spoločenských noriem,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Rozhádať spoločnosť a potom si z úzadia mädliť ruky, aby sa nehovorilo o koaličnej chamtivosti, arogancii moci, Ficovom škandálnom bývaní, o vražde Jána a Martiny, o Dankovom podvodne získanom titule JUDr., to je podľa SaS skutočným cieľom plánovaného sprísnenia interrupčných pravidiel.

„Ak sa takáto novela dostane do parlamentu, poslanci SaS nepodporia nič, čo naruší súčasný status quo. Interrupcie sú na ústupe, podstupuje ich mizivé percento žien a nie sú pre normálnych ľudí témou. Témou sú riešenia zlepšujúce život občanov. Pri nich však koalícia fatálne zhorela,“ doplnila predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá