Námestia neboli vypočuté. Prinášame zásadné informácie o pôsobení kľúčového človeka na NAKA

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS) obviňuje riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka z prepojení na Petra P., ktorý má byť obžalovaný v súvislosti s jeho nedoplatkom na daniach. Policajného prezidenta Milana Lučanského vyzýva na jeho odvolanie.

„Ešte za komunizmu stihol byť v ŠTB,“ uviedol Rajtár na margo Slobodníka. Taktiež spomenul, že je bývalým sponzorom a členom strany Smer-SD. Podozrenia majú podľa neho smerovať aj na údajné prepojenie Slobodníka s Petrom P. Spolu sa majú poznať z Levíc, kde majú obaja žiť, tráviť spolu voľný čas a vlastniť nehnuteľnosti v rovnakej bytovke. Slobodníkova dcéra mala na sociálnej sieti fotky s autom, ktoré má byť napísané na jednu z firiem Petra P.


Podľa Rajtára má Peter P. nedoplatok na daniach vo výške vyše štyroch miliónov eur. Strana SaS dokladá toto tvrdenie výpismi z obchodného registra. Firmy, na ktoré poslanec odkazuje, majú konateľov a spoločníkov vedených ako rôzne zahraničné osoby z Maďarska a Rumunska. Peter P. v nich už nefiguruje. Rajtár reaguje, že firmy boli prepísané na „rôzne nekontaktné osoby“.


Jedno z obvinení, ktoré Rajtár pripomenul, je starší článok portálu Aktuality.sk, podľa ktorého mal Slobodník blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov. O týchto prepojeniach písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak.

„Námestia neboli vypočuté. Požiadavky občanov na spravodlivú spoločnosť, ktoré po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zazneli na námestiach, sa nenaplnili. Špina je zažratá hlboko v štátnych štruktúrach. Osobitne strana Smer-SD nemá najmenší záujem robiť radikálne kroky na ich očistu,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Podľa Natálii Blahovej potrebuje mať Slovensko potrebuje vo vláde a na najvyšších miestach ľudí, ktorí chcú tento chorý systém privilégií zlikvidovať; nie si ho prispôsobiť pre svoje potreby a pre potreby svojich ľudí.


„Toto je kľúčová téma nadchádzajúcich parlamentných volieb. Téma, ktorá musí rezonovať u všetkých občanov, ak chceme naozaj spravodlivé Slovensko. Nie je predsa možné, aby sme tu mali vyvolených „našich“ ľudí a potom by sme tu boli my všetci,“ doplnila N. Blahová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá