Reakciu strany SaS na zhoršenie podnikateľského prostredia na Slovensku

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SaS nepretržite upozorňuje, že podnikateľské prostredie na Slovensku ide dole vodou.

“Preto nás najnovšie závery Podnikateľskej aliancie Slovenska neprekvapili. Známe sú aj dôvody: vláda neprijíma opatrenia, ktoré by podnikateľské prostredie zásadne zlepšili, ale naopak, robí rozhodnutia, ktoré ho postupne zhoršujú. 

Dá sa v tejto súvislosti povedať, že ide o systematické podkopávanie produkčných základov slovenskej ekonomiky, ktorá nás živí. 

Naša odpoveď, prečo tak vláda koná, je nasledovná. Na jednej strane ministri sledujú vlastné záujmy vrátane svojich podnikateľských aktivít, čo zákonite vedie k tomu, že kvalita podnikateľského prostredia je mimo sféry ich záujmu. Podnikanie politikov a ich oligarchov totiž stojí na iných princípoch, ako sú pravidlá podnikania, platné pre každého. Privilegovaní podnikatelia dobré podmienky na svoje zisky majú, ostatné ich nezaujíma. Toto však ťahá Slovensko ku dnu. Tak ako v iných prípadoch, riešenie môžu priniesť voľby, na ktoré je strana SaS dobre pripravená."


Richard Sulík, predseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie 
Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá