SNS už chápe, čo je diskriminácia, ale nechápe, čo je normálne

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana SNS chce povinnosť preplácať rekreačné poukazy preniesť na všetkých zamestnávateľov, teda aj na tých, ktorí zamestnávajú menej ako 50 zamestnancov. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) takýto návrh odmieta.

„Strana SaS z toho robí záver, že funkcionári SNS už chápu, čo je diskriminácia, ale stále nechápu, že rekreačné poukazy by mali byť dobrovoľným benefitom firiem pre svojich zamestnancov, ktorý štát uznáva ako daňovo oprávnený náklad,“ zhodnotila podpredsedníčka strany SaS a tímlíderka pre oblasť podnikateľského prostredia Jana Kiššová.

Povinné preplácanie dovolenkových poukazov nezohľadňuje ekonomickú situáciu zamestnávateľov vrátane škôl, jaslí, škôlok, zdravotníckych zariadení. „Ak budú zamestnávatelia s menšou ekonomickou silou alebo horšími hospodárskymi výsledkami povinní preplácať rekreačné poukazy, ušetria peniaze napríklad na odmenách, čo nemusí ich zamestnancom vyhovovať,“ upozornil tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling.

Ako dodal člen Výboru NR SR pre poľnohospodárstvo a životné prostredie Radoslav Pavelka: „SNS nechce pochopiť, že Slovensko má trhovú ekonomiku, firmy fungujú v domácom i medzinárodnom konkurenčnom prostredí a štát ich nesmie zaťažovať vedľajšími nákladmi len preto, lebo jedna koaličná strana sa potrebuje vyhrabať zo škandálov, ktoré si sama spôsobila. Firmy najlepšie vedia, čo majú robiť, aby si udržali svojich zamestnancov.“

„Očakávame, že ministerstvo financií a príslušné rezorty vyčíslia, koľko návrh SNS bude stáť štátnu kasu a že na tento benefit nájdu zdroje bez toho, aby zvýšili rozpočtový deficit,“ uzavreli liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá