B. Gröhling: SNS a M. Lubyová riadia školstvo systémom pokus – omyl

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Slovenská národná strana a ministerka Martina Lubyová riadia školstvo zúfalo, metódou pokus – omyl, najnovším dôkazom sú prešľapy pri asistentoch pre špeciálne školy. Skonštatoval to poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo Branislav Gröhling.

Ministerstvo školstva najprv znížilo počet pridelených asistentov v špeciálnych školách, po verejnej kritike však tvrdí, že ide počet asistentov navýšiť. „Ministerstvo sa nedá riadiť metódou pokus – omyl. A vidieť to aj v iných prípadoch. Ministerka najskôr zrušila Inštitút vzdelávacej politiky, po kritike ho obnovila, nepremyslene chcela zrušiť povinnú angličtinu či vymýšľala predmety ako folkloristika,“ vymenúva Gröhling nekompetentné kroky šéfky rezortu školstva.

Bude iniciovať mimoriadny výbor

Na september tohto roka žiadali školy úväzky na 6292,9 asistentov učiteľa. Ministerstvo školstva pridelilo financie na 2380,77 úväzkov. Znamená to, že pokrylo 37,8 % zo žiadaných úväzkov, pričom minulý rok to bolo 41 %.

„Chcem preto iniciovať mimoriadny školský výbor, na ktorom ministerka školstva vysvetlí, ako plánuje akútny nedostatok asistentov riešiť. Na asistentov učiteľov sa musia nájsť adekvátne financie,“ poznamenal opozičný poslanec Gröhling a na záver Lubyovej odkázal: „Ministerstvo by sa malo začať riadiť s jasnou koncepciou a cieľom. To, čoho sme doteraz svedkami, sú len náhodné rozhodnutia, omyly, prešľapy a pochybenia. Takto sa neriadi žiaden úrad, nieto ešte rezort, ktorý má byť pre vládu prioritou.“

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá