Žiadame Čižnára, aby nedovolil odložiť stíhanie Mečiara

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby nedovolil polícii a dozorovému prokurátorovi odložiť prípad amnestií únoscom Michala Kováča mladšieho ad acta.

„Bývalý predseda vlády a zastupujúci prezident JUDr. Vladimír Mečiar svojimi amnestiami z roku 1998 dosiahol taký stupeň pohŕdania právom a spravodlivosťou, ktorý nemôže zostať nepotrestaný. Platí to o to viac, že Vladimír Mečiar je v kauze zavlečenia Michala Kováča do Rakúska jedným z podozrivých. To znamená, že amnestie mohol udeliť aj sebe,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.

„Tento prípad dlhé roky traumatizuje slovenskú spoločnosť. Je v ňom v instantnej podobe zhmotnená kriminálna podstata mečiarizmu – od samotného únosu prezidentovho syna, cez marenie vyšetrovania až po škandálne amnestie, ktoré parlament ústavným spôsobom zrušil,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

SaS sa zároveň pýta aj policajného prezidenta Milana Lučanského, či polícia stále stojí za páchateľmi únosu a či je Slovensko stále tou čiernou dierou, kde zločin s politickým pozadím a krytím stojí nad spravodlivosťou.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá