Milan Lučanský musí vysvetliť policajnú lustráciu novinárov

Štandardný obrázok článku
Policajná lustrácia novinárov súvisiaca s prípadom Filipa Rybaniča, ktorý odhalil finančné vzťahy medzi odsúdeným daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom a bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, vyvoláva podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) otázky, čo všetko polícia zisťuje o občanoch.

„Táto lustrácia nie je zaujímavá len tým, že vysokí policajní funkcionári z tohto obdobia teraz hádžu na seba vinu a rovnako ani tým, že výsledky tejto lustrácie sa mohli dostať k zatknutému Marianovi Kočnerovi, ktorý ich mohol využiť na kompromitovanie či zastrašovanie novinárov. Skôr sa otvárajú otázky, čo všetko policajné orgány zaznamenávajú o súkromí občanov a či to robia na zákonnom základe,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

„Na branno-bezpečnostnom výbore budeme tieto informácie žiadať od policajného prezidenta Milana Lučanského. Slovensko je podľa Ústavy SR právny štát. Každý občan má právo na súkromie a štátne orgány môžu konať len na základe zákona,“ doplnil poslanec NR SR za SaS a člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Milan Laurenčík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá