Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Reforma nemocníc je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) nenávratne preč. Z toho sa natíska záver o totálnej neschopnosti Smeru-SD robiť zmeny, ktoré spočiatku možno zabolia, lebo narušujú zažité stereotypy, ale v konečnom dôsledku zvýšia kvalitu života – v tomto prípade kvalitu zdravotnej starostlivosti.

„Výnimočne dávame za pravdu ministerke zdravotníctva Andrey Kalavskej. Je to presne tak, ako vraví. Takzvaná stratifikácia nemocníc nepatrí do ústavy. Tento nápad skrsol v hlave jedného arci-populistu, ktorý stojí na čele Smeru-SD a žiadnu reformu nechce. Hľadá len spôsoby, ako preniesť ťarchu zodpovednosti za svoj neúspech na opozíciu,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Strana SaS za tento ústavný zákon ani pri najlepšej vôli nemôže hlasovať, lebo je to vecne nezmysel a navyše prznenie našej i beztak ťažko skúšanej ústavnosti.

„Vzhľadom na to, že Smer-SD je najsilnejšou vládnou stranou, jeho vnútorné zápasy sú vecou celej spoločnosti, lebo majú závažný presah na životnú úroveň občanov. Zápas medzi premiérom Pellegrinim a obyvateľom Bašternákovho bytu bude mať len jeden výsledok z hľadiska reformy nemocníc a to, že k žiadnej nedôjde,“ povedal predseda SaS Richard Sulík, ktorého doplnila Janka Cigániková: „Ak nejaká pozitívna zmena príde, tak až na základe rozhodnutia budúcej vlády. Dovtedy slovenské zdravotníctvo so svojimi málo efektívnymi nemocnicami pôjde stále dole vodou.“

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá