Slovensko nie je pripravené na spomalenie ekonomického rastu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 29
Spomalenie ekonomického rastu na Slovensku bolo vyvolané najmä externými faktormi. Vo svojom stanovisku to uviedla strana Sloboda a Solidarita.

„Problémom Slovenska je, že na prichádzajúcu ekonomické ochladenie, ktoré môže prerásť do recesie, nie je vôbec pripravené. Naopak, vláda nerobí nič pre zlepšenie podnikateľského prostredia a na úrovni fiškálnej politiky devastuje aj verejné financie výdavkami, ktoré nepôsobia anticyklicky, teda proti kríze, ale ešte ju prehĺbia,“ povedala podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Ak by tejto vláde záležalo na budúcnosti Slovenska, jeho dobrej odolnosti čeliť krízam, tak by sa podľa europoslanca a tímlídra SaS pre verejné financie Eugena Jurzycu „vo zvyšku volebného obdobia zdržala v hospodárskej politike rozhodnutí, ktoré nie sú podložené odbornými analýzami, ale len krátkozrakým politickým marketingom.“

„Strana SaS na prichádzajúce spomalenie ekonomického rastu a potrebu prispôsobiť sa mu upozorňuje pri každej príležitosti, keď zo strany vlády prichádzajú návrhy, ktoré dopady na našu ekonomiku ešte viac zhoršia," doplnila tímlíderka SaS pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá