Kočner nie je vo väzení vďaka, ale napriek Smeru-SD

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Predseda vlády Peter Pellegrini hrubo zavádza verejnosť, keď tvrdí, že odhalenia ďalších trestných činov počas vyšetrovania vraždy Jána a Martiny sú dôkazom, že príslušní vyšetrovatelia majú voľné ruky a nikto nechce nič zamiesť pod koberec.

„Naopak, neustále úniky informácií z vyšetrovacieho spisu a operatívnej činnosti polície sú jasným dôkazom, že vyšetrovatelia a advokáti poškodených majú obavy. Obavy, že sa podozrenia o rozsiahlej trestnej činnosti spojenej s Marianom Kočnerom zametú pod koberec ako mnohé iné kauzy, medzi nimi napríklad Gorila,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Naposledy si takéto masívne úniky informácií z vyšetrovania pamätáme z prvej fázy vyšetrovania únosu Michala Kováča mladšieho, keď ho mali ešte v rukách poctiví policajti a štátna mašinéria vo farbách HZDS im hádzala polená pod nohy.

„Medzi dôvodne podozrivými z marenia vyšetrovania a napomáhania pri trestnej činnosti sú policajti, či už bývalí alebo súčasní, bývalí či súčasní prokurátori vrátane Dobroslava Trnku, ďalej sudcovia a vplyvní podnikatelia. Predseda vlády by mal preto urobiť to, čo môže – a to do funkcie ministra vnútra dosadiť človeka, ktorý by nebol pravou rukou Roberta Kaliňáka,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

To by bol podľa SaS signál aj orgánom činným v trestnom konaní, že na čele vlády stojí politik, ktorý k očiste spoločnosti pristupuje zodpovedne, a nie alibisticky. „Premiér by si mal uvedomiť, že Marian Kočner nie je vo väzení vďaka, ale napriek Smeru-SD,“ uzavrel podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá