Kočner lustroval Jozefa Rajtára a neprestáva úradovať. Podávame trestné oznámenie

Kočner lustroval Jozefa Rajtára a neprestáva úradovať. Podávame trestné oznámenie

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Poslanec NR SR Jozef Rajtár dnes podal na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie v súvislosti s nedávno zverejnenou komunikáciou Mariana Kočnera z aplikácie Threema.

Jeho obsahom sú hlavne dve závažné skutočnosti. Kočner mal organizovať na základe e-mailovej adresy a tel. čísla poslanca Jozefa Rajtára monitorovanie jeho mailov a telefónu. Robil tak zvyčajne za výdatnej pomoci Norberta Bödöra. A nejde len o osobu poslanca NR SR, bola to rutinná záležitosť. Veľké množstvo osôb – novinárov i prokurátorov bolo monitorovaných. Norbert Bödör to mohol realizovať buď prostredníctvom Polície SR alebo celá skupina bödörovcov môže vlastniť nejaké odpočúvacie zariadenie. Toto všetko musí polícia veľmi seriózne prešetriť.

Druhá skutočnosť je, že Marian Kočner dohadoval krivé obvinenie a odstíhanie Jozefa Rajtára za vymyslený trestný čin, a to vydieranie jeho osoby. Polícia musí preto dôkladne vyšetriť, kto sa s ním na tom spolupodieľal, aby bolo jasné, ako takú závažnú činnosť robil a cez koho.

Existuje však ďalšia závažná skutočnosť – Kočner má byť vypočúvaný v Justičnom paláci v Bratislave už 9. septembra. Kočner sa často s Norbertom Norbert Bödörom, ale aj s Jaroslavom Haščákom dohadoval o rôznych okolnostiach, ako vybavovať veci, ktorého vyšetrovateľa odstaviť a pod. Či sa dopátrame ku konkrétnym vykonávateľom trestných činov, vo veľkej miere záleží od výpovede Mariana Kočnera. Hrozí však, že vyšetrovanie Mariana Kočnera bude zmarené, pretože osoby, ktoré sú na slobode, vedia ovplyvniť takéto zmarenie vyšetrovania. Takisto potenciálne môže hroziť útek Mariana Kočnera. Je totiž veľmi zvláštne, že napriek tomu, že by mal Kočner vypovedať v Pezinku, vynútil si, že bude vypovedať v Bratislave. Riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktoré ho má na starosti, a má na starosti aj jeho prevoz z Leopoldova do Bratislavy, vydalo varovanie pred tým, aby vypovedal v Pezinku, čiže konali v súlade s tým, čo si želal Marian Kočner. Riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže je pán Milan Ivan, ktorý donedávna robil pre firmu napojenú na Norberta Bödöra.  Navyše nadriadenou Milana Ivana je ešte stále úradujúca Monika Jankovská. Žiadame políciu, aby konala.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá