Podnikanie na Slovensku sa stáva čoraz drahším

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Sme svedkami situácie, keď sa sociálne balíčky, populisticky zvyšovaná minimálna mzda či politické zásahy do cien energií odzrkadľujú v zastavovaní investícií na Slovensku. Vo svojom stanovisku to uviedla politická strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Oznámenie o zastavení investícií chemického závodu Duslo Šaľa je dôsledkom, že podnikanie na Slovensku sa stáva čoraz drahším. Umelé a nekoncepčné opatrenia či politické rozhodnutia zvyšujú okrem iných nákladov aj ceny elektriny, ktoré v konečnom dôsledku zaplatia občania. Dlhodobo to preto odsudzujeme a kritizujeme,“ uviedla podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Liberáli za riešenia nepovažujú ani súčasne návrhy vlády a koaličných politikov na zníženie cien energií. „Hoci sa Robert Fico pred pár rokmi pýšil stabilnými cenami energií, tak vďaka nastrčeným nominantom Smeru a ich zásahom boli akurát tak stabilne vysoké. V čase, keď cena elektriny na trhu klesala, on ju umelo navyšoval. A dnes, keď cena komodity stúpa, tak si nevie poradiť s dotáciami, ktoré boli šité na mieru ľuďom z pozadia strany Smer,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre energetiku Karol Galek.

Strana SaS opätovne opakuje, že je za ukončenie dotovania elektriny vyrobenej z uhlia a proti politickým zásahom, ktoré sa premietajú do cien elektriny. „Balík nami navrhnutých opatrení by ušetril rodine s priemernou spotrebou elektriny 2,5 MWh až 80 eur ročne. Firmám a podnikateľom by to ušetrilo tisíce, samotné Duslo Šala nevynímajúc. Princípom návrhov SaS je, aby z čestného a spravodlivého riadenia energetiky mal úžitok každý jeden Slovák a aby nebolo zvýhodnených pár jednotlivcov. Tých, ktorí z pozície svojej veľkosti a vplyvu majú možnosť vydierať vládu, napríklad hrozbou zastavenia investícií či prepúšťania,“ uzavreli liberáli.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá