Pri Šefčovičovi zlyhala Pellegriniho vláda

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Nomináciu Maroša Šefčoviča, ktorý by mal v Európskej komisii v období rokov 2019 – 2024 zastávať pozíciu podpredsedu pre medziinštitucionálne vzťahy, nemôže strana Sloboda a Solidarita (SaS) považovať za úspech.

„Oproti predchádzajúcemu obdobiu sa totiž vracia do bezvýznamnejšej pozície, ktorú už navyše zastával. Považujeme to za zlyhanie vlády na čele s Petrom Pellegrinim, ktorá opätovne nebola schopná vyrokovať pre Slovensko niektorú z top 5 pozícii v rámci Európskej únie,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus.

Vláda bez akejkoľvek sebareflexie prišla podľa liberálov s nomináciou kandidáta, ktorý vo vyhrotenej vnútroštátnej kampani neuspel na post hlavy štátu. „Vláda tiež nijako nebrala do úvahy fakt, že táto nominácia je päťročná, pričom je pravdepodobné, že už o pár mesiacov sa pomery na Slovensku zmenia. Bolo by teda rozvážne a pragmatické k nej pristúpiť v súčinnosti s opozíciou. V prípade nášho nominanta sa dá totiž očakávať pomerne zložitý proces tzv. grilovania v Európskom parlamente. Europoslanci sa pravdepodobne budú pýtať na viaceré kontroverzné výroky Maroša Šefčoviča počas volebnej kampane. V kritickom prípade je možné, že Slovensko bude požiadané aj o zmenu tejto nominácie,“ uzavrel M. Klus.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá