Potvrdili sa naše prognózy. Tisíce eur na analýzu národných aeroliniek by mali byť zosobnené

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) od začiatku vnímala za absolútnu stratu času a mrhanie financiami zaoberať sa zriadením národného leteckého dopravcu, ktorý navrhoval predseda SNS Andrej Danko a ktorý sa dostal do programového vyhlásenia vlády.

„Už pred pol rokom sme upozorňovali vládu a verejnosť na to, že zriadenie národného leteckého dopravcu je dopredu odsúdené na zánik. Tiež sme varovali, že vypracovanie analýz za 57-tisíc eur je vyhadzovanie peňazí von oknom. Ešte skôr než sa akákoľvek analýza začala robiť, bolo jasné, ako to celé dopadne,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan.

Nezmyslom bolo podľa liberálov aj to, že analýza počítala s nákladmi štátu v hodnote desiatok miliónov eur na založenie prvých 15 mesiacov prevádzky. „Dôkazom nekompetentnosti ministerstva dopravy realizovať nápady Andreja Danka je, že ministerstvo nedalo ani len posúdiť investíciu za viac ako 100 miliónov eur Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR. Z toho dôvodu si myslíme, že 57-tisíc eur za spomínanú zbytočnú analýzu by malo byť zosobnených,“ uzavrel Miroslav Ivan.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá