Sme proti zvyšovaniu daní

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je dôrazne proti zvyšovaniu spotrebnej dane z tabaku. Vláda Petra Pellegriniho by podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej nemala pár mesiacov pred voľbami zvyšovať dane len preto, aby tak dokázala zostaviť budúcoročný rozpočet.

„Vyzývame Petra Pellegriniho, aby jeho vláda prestala s marketingovými, akože sociálnymi opatreniami a balíčkami, ktoré len zvyšujú deficit verejných financií a ktoré výraznou mierou zaťažujú rozpočet. Dnes však všetci môžu na vlastné oči vidieť, že nič nie je zadarmo a peniaze v rozpočte skutočne chýbajú,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

SaS si myslí, že občania Slovenska už dostatočne doplatili na nehorázne šafárenie vlád Smeru, a preto nebude súhlasiť so žiadnym návrhom na zvýšenie daní. „Vždy sme naopak podporovali znižovanie daní, pretože sme presvedčení, že ľudia dokážu oveľa lepšie využívať svoje zdroje ako štát. Práve za vlád politickej strany Smer-SD neúnosne rástlo daňovo-odvodové zaťaženie," povedal tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca, ktorého doplnila podpredsedníčka SaS a predsedníčka hospodárskeho výboru NR SR Jana Kiššová: „Vo svojej Agende 2020 preferujeme návrat k rovnej dani, zrušenie poistnej dane či mimoriadnych odvodov regulovaných subjektov."

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá