Vláda rieši iba seba. Kolaps zdravotníctva presúva na ďalšiu vládu

Vláda rieši iba seba. Kolaps zdravotníctva presúva na ďalšiu vládu

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Ministerstvá financií a zdravotníctva sa dohodli na dofinancovaní zdravotníctva o 90 miliónov eur a to tak, že zdvihnú odvod za poistencov štátu. Dofinancovanie je dobrá správa a tešíme sa z toho, ale. Vláda tak neustálymi zmenami spôsobuje problém pacientom, pretože poisťovne nevedia plánovať a teda sa ani rozumne dohodnúť s lekármi a nemocnicami.

Memorandum o dofinancovaní prináša dodatočné zdroje, ktoré len látajú diery vzniknuté obyčajnou volebnou korupciou alebo opatreniami, ktorými si chcú politici kúpiť voličov. Ani toto dofinancovanie 90-timi miliónmi nedáva priestor na rozvoj a inovácie v slovenskom zdravotníctve. Takisto neumožňuje uspokojiť požiadavky ambulantného sektora, kde nám vo veľkom ubúdajú lekári a sestry a predlžuje sa čakanie na vyšetrenia a zákroky. Toto dofinancovanie len konzervuje súčasný katastrofický stav. Memorandum je uzavreté  do 31. 3. 2020. Je to teda prístup „po voľbách potopa“. V spomínanom memorande o zmieri sú viac menej len povinnosti pre zdravotné poisťovne a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Žiadne záruky dlhodobej stability zo strany ministerstva zdravotníctva ani financií. Strana SaS má pripravené systémové riešenia, ktoré bude realizovať, akonáhle dostane od voličov dôveru vo voľbách.

Neexistujú žiadne videá