Rozhodnutie ÚVO je dôkazom nekompetentnosti D. Sakovej

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý nariadil ministerstvu vnútra, aby zrušilo zákazku na nákup kamier pre políciu, za dôkaz nekompetentnosti a netransparentného konania rezortu pod vedením Denisy Sakovej.

„Nákup 26-tisíc kamier pre políciu za približne 100 miliónov eur sprevádzalo už od samého začiatku veľa nejasností a pochybností. Do očí bijúce bolo aj konanie ministerstva vnútra, ktoré počas súťaže zmenilo parametre kamier. Oceňujeme preto rozhodnutie ÚVO, ktorý rozhodol nezávisle a nebál sa ukázať prstom na ministerstvo za spackanú súťaž,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

SaS považuje za dôležité zavedenie povinnosti používať telové kamery pri služobných zákrokoch policajtov. „Je dôležité, aby bol vyhotovený kamerový záznam z každej akcie, z ktorej sa predpokladá použitie donucovacích prostriedkov. Tender na kamery však musí prebehnúť absolútne transparentne a nezávisle. Budeme to preto považovať za jednu zo svojich priorít, ak sa dostaneme do vlády,“ doplnil bývalý elitný vyšetrovateľ NAKA Pavol Milan, ktorý kandiduje za stranu SaS.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá