Rezort školstva nezvláda učiteľské odpisy z registra trestov

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Ministerstvo školstva podľa strany Sloboda a Solidarita opäť dokazuje svoju nekompetentnosť. Dôvodom je, že ani mesiac po tom, čo zákon vstúpil do platnosti, nemajú učitelia kompletné informácie o získavaní odpisov.

„Kompetentní dodnes sami nevedia, ako technicky realizovať odpisy a vydávajú protichodné informácie. Najskôr mali odpisy učitelia žiadať do 31. mája 2020, potom iba do 31. decembra tohto roku. Okresný úrad Bratislava informoval, že odpisy majú učitelia žiadať iba osobne a nie poštou či mailom. Potom ministerstvo informovalo, že ich bude možné žiadať elektronicky od 1. novembra. Teraz sa termín presunul na 1. decembra,“ upozorňuje podpredseda SaS a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Branislav Gröhling zároveň vidí nedostatky zo strany ministerstva v technickom zabezpečení odpisov z registra trestov. „Pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci školy sú povinní do 31. decembra 2019 požiadať o odpis registra trestov, inak nie sú od 1. januára 2020 považovaní za bezúhonných. Čo sa však stane, ak bude elektronický systém nefunkčný? Kto za to ponesie zodpovednosť? Nebodaj učiteľ?“ pýta sa poslanec NR SR za SaS Branislav Gröhling.

Ministerstvo školstva sa podľa strany SaS vôbec nepostaralo o systém odpisov. „Až mesiac po tom, ako vstúpil zákon do platnosti, sa ministerstvo preberá zo spánku a chce to napraviť. Riešením by bolo sfunkčniť elektronický systém a posunúť termín žiadostí o odpisy,“ uzavrel Gröhling.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá