Konanie Aliancie za rodinu pripomína naháňanie bosoriek

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje prednostu gynekologickej kliniky ružinovskej nemocnice Jozefa Záhumenského.

„SNS prišla tesne pred voľbami veľmi lacno a hlúpo s návrhom zákona, ktorý má sprísniť potraty. My v SaS sme za ponechanie existujúcej regulácie, napriek tomu, že potraty nepovažujeme za dobré riešenie. SNS však prišla ešte aj s úplným nezmyslom, aby sa meral tlkot srdca plodu pred interrupciou. Na tento nezmysel zareagoval jeden z popredných lekárov – prednosta gynekologickej kliniky ružinovskej nemocnice Jozef Záhumenský. Ten varoval, že spôsob, akým sa takýto úkon robí, môže poškodiť samotné tkanivá srdca plodu. Na jeho slová reagovala petíciou Aliancia za rodinu na čele s Antonom Chromíkom," pripomenul predseda SaS Richard Sulík.


Konanie Aliancie za rodinu však podľa Sulíka pripomína naháňanie bosoriek, keď človek, ktorý prišiel s argumentami, bol upálený. „Pán Záhumenský môže hovoriť o obrovskom šťastí, že žijeme v 21. storočí a že mu hrozí len odvolanie za jeho odborný názor. Nesúhlasíme s týmto naháňaním bosoriek a s tým, čo stvára Aliancia za rodinu. Touto cestou chceme pánovi Záhumenskému vyjadriť našu plnú podporu. Dúfame, že mu budeme vedieť byť aj inak nápomocní, ak by Aliancia za rodinu svojou petíciou uspela,“ uzavrel R. Sulík.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá