Stretnutie expertov demokratických strán na zdravotníctvo bolo produktívne

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Na pozvanie strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa v Liberálnom dome uskutočnilo stretnutie expertov demokratických opozičných strán na zdravotníctvo. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia SaS, OĽaNO, Sme rodina, Za ľudí, PS/Spolu a KDH. Diskusia bola veľmi priateľská a korektná.

„Cieľom stretnutia bolo oboznámiť všetkých zúčastnených s predkladanými návrhmi SaS na aktuálnu schôdzu a nájsť spoločné prieniky jednotlivých zdravotníckych programov s programom strany SaS. Spoločne sme si vysvetlili zámery legislatívnych noriem, ozrejmili ich predpokladané prínosy a odpovedali na otázky týkajúce sa rizík schválenia týchto noriem,“ priblížila detaily stretnutia poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Väčšina zúčastnených sa dohodla na ďalšej spolupráci, keďže chcú hľadať čo ich spája, nie naopak. Na základe toho pripravia spoločný zoznam opatrení v zdravotníctve, na ktorých sa programovo zhodujú.

„K tejto téme bude zorganizované aj ďalšie stretnutie zdravotníckych expertov spolupracujúcich strán, na ktoré pozývajú kolegovia zo strany Za ľudí. Napriek tomu, že sa nezhodneme všetci na všetkom, začala sa užitočná spolupráca a komunikácia, ktorú plánujeme rozvíjať. Uvítame, ak sa k tejto spolupráci pridajú aj ďalší partneri. Prioritou nás všetkých totiž je lepšie zdravotníctvo. Je najvyšší čas pustiť ku kormidlu ľudí, ktorí sú pripravení a vedia, čo a ako robiť,“ uzavrela J. Cigániková.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá