Vyzývame M. Lubyovú, aby napravila svoju chybu

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Vláda míňa peniaze na populistické balíčky, nie na spoznanie úrovne vedomostí našich žiakov. Neobjednanie testovania finančnej gramotnosti PISA, pretože ministerstvo školstva chce ušetriť, je obrovskou chybou. Vo svojej reakcii to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Všetky vyspelé krajiny sú zapojené do testov PISA, aby mohli skvalitniť školstvo. Len na Slovensku je to pre vládu trauma a s výsledkami nerobí nič. Prečo však ministerstvo a jeho organizácie nereagujú úpravou obsahu vzdelávania či zmenou vzdelávania učiteľov? Namiesto toho ministerstvo strká hlavu do piesku a radšej nechce ani len vidieť výsledky,“ hovorí poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.

Sledovanie finančnej gramotnosti je v testoch PISA iba voliteľné, avšak podľa Gröhlinga by to malo byť spolu s kritickým myslením prioritou pre budúceho ministra. „Slabá finančná gramotnosť vedie ľudí k zadlžovaniu či podľahnutiu finančným podvodníkom. Slabé kritické myslenie navyše vytvára ľudí, ktorí neoverujú fakty a podľahnú dezinformáciám. Aj preto vyzývame ministerku Martinu Lubyovú, aby našla prostriedky na testy finančnej gramotnosti v PISA 2021. Neustále počúvame, že nie sú peniaze na asistentov, na učebnice či na poplatky do CERNu. Teraz nie sú ani len na sledovanie finančnej gramotnosti. Na mieste je potom otázka, kam zmizli všetky peniaze, ktoré sa majú investovať do školstva,“ uzatvára B. Gröhling.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá