SaS: Vyzývame na zrušenie veľkého podvodu – sporného tendra na záchranky

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Tender na prevádzkovanie záchranných staníc, ktorý už od leta čelí vlne kritiky a ktorý prešetruje Krajská prokuratúra v Bratislave, zrejme ministerke vnútra Denise Sakovej až tak neprekáža. Strana Sloboda a Solidarita to uviedla v reakcii na rozhodnutie ministerky vymenovať do funkcie viceprezidentka Hasičského a záchranného zboru človeka, ktorý je v podozrivom konflikte záujmov v prípade tohto tendra.

„Ako totiž vyšlo najavo, Adrián Mifkovič bol členom komisie, ktorá lukratívnu zákazku prihodila firme Life Star Emergency. Navyše, v nej bol on sám kedysi riaditeľom. Pýtame sa, či môže byť ešte zjavnejší konflikt záujmov, ako je tento prípad. Sme presvedčení, že sporný tender za 80 miliónov eur treba okamžite zrušiť a urobiť nové, transparentné výberové konanie,“ uviedla poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre zdravotníctvo Janka Cigániková.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá