Výsledky volieb vo Veľkej Británii znamenajú veľkú výzvu pre EÚ

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 84
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je presvedčená, že po víťazstve Borisa Johnsona sa Británia vymaní z chaosu a EÚ z neistoty, ktorú prinášalo neustále predlžovanie brexitu.

„Boris Johnson získal presvedčivý mandát. Voliči jasne vyjadrili, že chcú vystúpiť z Európskej únie, čo musí Únia rešpektovať. Vyjadrujem presvedčenie, že najbližší výstupný termín koncom januára sa vďaka týmto predčasným voľbám už viac nebude posúvať,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Každý odklad brexitu bol podľa podpredsedu NR SR za SaS a tímlídra strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martina Klusa len útrpným čakaním ďalšieho vývoja.

Podľa liberálov bude však obrovskou výzvou pre EÚ a aj novú vládu SR, aby EÚ zostala v tejto veci jednotná a vyrokovala, čo najlepšie vzájomné vzťahy. „Nesmieme zabúdať na desaťtisíce Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii a ani na ekonomické záujmy našej krajiny. Až budúca vláda ponesie zodpovednosť za riešenie týchto otázok. Hoci sme brexit nevítali a stále ho považujeme za škodlivý pre Slovensko, je čas ísť ďalej, aby rokovania boli konštruktívne,“ uzavrel Martin Klus.

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá