Verejná správa

Štandardný obrázok článku

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 85
Zvýšenie dôvery ľudí v štátne inštitúcie a vo verejné politiky je jedna z najväčších výziev súčasnej doby. Táto dôvera bola rokmi ničená pod hlavičkou reforiem, ktoré sa vôbec neudiali, prípadne sa udiali úplne inak, ako to politici sľubovali. Strana SaS chce stavať na svojej vízii fungujúceho Slovenska.

Naším cieľom je vybudovať lepšie spravovaný štát s dôveryhodnými orgánmi, kde občania nie sú zaťažení byrokraciou, reguláciami a výstrahami zo strany štátu. Štát, v ktorom sa občania chcú zapojiť do verejného života, lebo vedia, že to bude mať reálny vplyv a dosah na fungovanie krajiny. Výsledkom lepšie nastavených úradov a kvalitnejších úradníkov bude postupné zvyšovanie spomínanej dôvery občanov v štát.

Naše návrhy v oblasti verejnej správy sa zameriavajú na štyri kľúčové témy: tvorba verejných politík a regulácií, informatizácia, efektívnosť úradov štátnej správy a samosprávy, kvalita personálu na úradoch. Taktiež predstavujeme konkrétne kroky na úspornejšie hospodárenie s verejnými financiami pri verejných obstarávaniach. Riešenia prinášame aj v súvislosti s efektívnym fungovaním samospráv, eliminovaní regionálnych rozdielov, ale aj  zmeny týkajúcej sa volebného systému.

>> STIAHNUŤ <<

Neexistujú žiadne obrázky
Neexistujú žiadne videá